Archiv výsledků, fotogalerií a článků do r. 2010

Výsledky soutěží - pistole: 2007 2008 2009 2010    puška: 2008 2009 2010

Fotogalerie: 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010

Články: Úvodní články    Napsali o nás: Radnice č.6/2008 Radnice č.9/2010


Aktuálně vybraná sekce:

Články z úvodní stránky

Mezibořský střelec na Mistrovství světa

Jubilejní 50. Mistrovství světa ve sportovní střelbě se letos konalo ve dnech 29.7. - 11.8. 2010 v Mnichově. Kromě známějších tváří se jej zúčastnil i odchovanec mezibořského sportovního klubu Jan Dočkal. A nevedl si vůbec špatně. V celosvětové konkurenci se ve své juniorské kategorii dobře vypořádal s psychickým tlakem i novým prostředím.

V libovolné pistoli 60 ran na 50 m nastřílel 533 bodů a byl z českých juniorů druhý, celkově 29.(Dubový - 540 bodů, 13. místo a Pecháček - 517 bodů, 43. místo) - výsledková listina. V disciplině Vzduchová pistole, 60 ran na 10 m měl stejný nástřel jako Dubový - 566 bodů, ale více centrových desítek a tak skončil na 24. místě ze 69 střelců (Dubový - 566 bodů, 27. místo a Pecháček 560 bodů, 45. místo)- výsledková listina.

Jako junior má spoustu závodů ještě před sebou a výsledky z Mnichova svědčí o  jeho stoupající výkonnosti. Blahopřejeme a držíme palce i s nastávajícím Mistrovstvím ČR v září v Plzni.

Kompletní výsledky 50.MS ve sportovní střelbě

Mistrovství ČR ve střelbě ze vzd.zbraní, Plzeň, 20.-21.3.2010

Na Mistrovství ČR ve střelbě ze vzd.zbraní, konaném 20.-21.3.2010 v Plzni, se v pistolových disciplínách umístili Jan Dočkal na výborném 2. místě v kategorii VzPi60 - junioři a Miroslav Krystyník na 3.místě v kategorii VzPi60 - SH1. Družstvo žen "Ústecké KS" ve složení Jana Brabcová (SSK SKP UNITOP Louny) - Hana Krystyníková (SSK Meziboří) - Martina Nosová (SSK Duchcov) obsadilo 3.příčku v kateforii VzPi40 ženy - družstva. Puškař Jan Slepička vybojoval v kategorii VzPu40 - dorostenci skvělé 1.místo. Blahopřejeme!

Grand Prix Brno - Kettner 2009

Na tradiční soutěži ve střelbě ze vduchových zbraní, 15.ročníku mezinárodní Velké ceny ve střelbě ze vzduchových zbraní v Brně - Kývalce, Velké ceně firmy Kettner, která se konala 11.-13.12.2009, se mezibořský střelec Jan Dočkal umístil na výborném 2.místě v kategorii VzPi 60 junioři - muži. Blahopřejeme!

O pohár starosty města Meziboří

Za podpory města Meziboří a Policie ČR se 15.dubna 2009 konala soutěž pro děti základních škol "O pohár starosty města Meziboří". Děti si nejen zasoutěžily, ale take se seznámily s prací Policie ČR a s výstrojí a výzbrojí, kterou policie používá.

Fotografie ze soutěže

Úspěšné završení OSL Teplicko 2008-2009

Po finálovém kole OSL Teplicko 2008-2009 obsadila Hana Krystyníková krásné celkové 1.místo v kategorii VzPi40 a Jan Dočkal dobyl celkové 1.místo v mužské kategorii VzPi60. SSK Meziboří se umístilo první rovněž v družstvech.

Také mezibořští puškaři se umístili na čelných pozicích: v kategorii VzPu30L do 12 let obsadila Andrea Tomášková 2.místo, Jan Procházka si vystřílel 1.místo v kategorii VzPu 30L do 14 let a v dorostenecké kategorii VzPu40 se Jan Slepička umístil druhý a Tomáš Melcr třetí. V juniorské a mužské kategorii VzPu60 obsadil Jan Horáček 3.místo. V družstvech je SSK Meziboří druhé v kategorii VzPu30L a rovněž druhé v kategorii VzPu40.

Všem střelcům gratulujeme!

MČR ze vzduchových zbraní - Plzeň, 14. a 15.3.2009

Na letošním Mistrovství ČR ve střelbě ze vzduchových zbraní v Plzni zazářil náš střelec Miroslav Krystyník. V kategorii SH1 VzPi 60 obsadil s nástřelem 523 body první místo.

Výborný výsledek na OSL Teplice 2008-2009

Na oblastní střelecké lize Teplice nastřílel Jan Dočkal (18) v 5.kole, konaném 30.11.2008, výborných 576 bodů v kategorii VzPi60 - junioři. Na Grand Prix Brno 2008 v ve Velké ceně firmy Kettner pak dosáhl v kategorii VzPi60-junioři pěkných 566 bodů a umístil se čtvrtý. Díky dlouhodobě dosahovaným výsledkům se Jan Dočkal stal členem juniorského reprezentačního týmu A.

Miroslav Krystyník se 13.12.2008 na Grand Prix Brno 2008 umístil v kategorii VzPi60 - SH-1 na pěkném čtvrtém místě.

Gratulujeme!

"M" pro rok 2009 - zápis z jednání SMK ČSS

Část zápisu SMK ČSS z 5.12.2008 - otevřít v pdf

Pracovní návštěva u T.Rinka v německém Asslanu

27.listopadu 2008 navštívili mezibořští pistoláři specializovanou firmu na výrobu pažeb Thomas Rink - Formgriffe v německém Asslaru. Pro vzduchovou pistoli si zde nechali vyrobit pažbu přímo na ruku Jan Dočkal a Hana Krystyníková. Pažba výrazně ovlivňuje stabilitu zbraně při výstřelu a tak se do ní vyplatí investovat. Na snímcích jsou záběry z práce T. Rinka při tvarování a zkoušení pažby.

Výsledky mezibořských střelců

Naši střelci se mohou pochlubit řadou pěkných sportovních úspěchů. V průběhu let SSK Meziboří vychoval několik mistrů republiky v jejich kategoriích. Pravidelně se zúčastňujeme oblastních, krajských a republikových soutěží ve střelbě ze vzduchové pistole.

Střelnice

Nedaleko od města, v bývalém kamenolomu východně od silnice spojující Litvínov s Mezibořím, vybudovali členové stálou venkovní sportovní a výcvikovou střelnici pro krátké zbraně, malorážky a předovky (střelnice kategorie A, třídy 1, skupiny K) s devíti střeleckými boxy. Na této střelnici nejen trénují, ale též pořádají střelecké soutěže.

Dalším tréninkovým prostorem, zapůjčeným laskavou péčí města Meziboří, je suterén budovy městského úřadu, který je ideální pro celoroční trénink sportovní střelby za jakéhokoliv počasí.

 

Historie a současnost SSK Meziboří

Vítáme Vás na neoficiálních stránkách Sportovního střeleckého klubu Meziboří

U jeho zrodu stáli Reinlovi, Šnajdrovi, Pouchovi, Hammerbauerovi a spousta dalších, kteří začali dnes již více než padesátiletou historii klubu. Přestože je Meziboří malé město na úbočí Krušných hor, někteří jeho členové byli mistry republiky, trénovala zde i účastnice olympiády.

Důležitou postavou SSK je pan Jan Hawelka, který vede klub od r. 1961 dodnes. V době, kdy byla na školách povinná branná výchova, prošly jeho výcvikem celé generace mezibořských dětí. Nejen z nich se pak vyčlenili zájemci o sportovní střelbu, ze začátku hlavně ze vzduchové pušky. Ne každý vydržel, spousta dětí neměla disciplínu a trpělivost čekat na dobré výsledky. Trénink totiž není jen o samotné střelbě, ale vyžaduje i fyzickou a psychickou přípravu. Jen samotný výstřel má několik fází a  teprve vše zvládnuté dohromady vede k úspěchu.

První tréninky probíhaly ve školní tělocvičně, kde se instalovaly přenosné lapače. Bylo to poměrně časově náročné, protože hodně času zabral i úklid, aby na parketách tělocvičny nezůstala ani jedna diabolka. Na trénink i závody ve střelbě z malorážných zbraní měl klub naštěstí od začátku vlastní střelnici. V roce 1985 se povedla realizace její elektrifikace. Tím se pozvedla úroveň zázemí a zároveň se mohl realizovat záměr nákupu zařízení pro střelbu na otočný terč pro pistolové discipliny.

V následujících letech nastalo plodné období právě pro pistoláře. Kromě Miroslava Krystyníka, střelce a trenéra, zde začíná svou sportovní karieru i Hana Bulová - Krystyníková, pozdější mistryně republiky, dorostenka Klára Koubková a trénuje zde mostecká Regina Kodymová - Jirkalová. Právě ta se jako člen Střediska vrcholového sportu a reprezentantka zůčastnila v r. 1992 Olympiády v Barceloně. Byla zároveň dlouholetou držitelkou čs. rekordu v disciplině sportovní pistole 30+30 výsledkem 588 bodů, který vyrovnala a později o jeden bod překonala až účastnice olympiády v Athénách Lenka Hyková - Marušková. Toto trio pistolářek se léta umísťovalo na předních místech a postupovalo až na republikové soutěže. Účast mezibořských pistolářů na různých soutěžích tak znamenala šanci uspět v kategorii dorostenky, juniorky, ženy a muži.

Po roce 1989 nastal útlum (zrušení Svazarmu), který se povedlo překonat po cca deseti letech. Kromě puškařů, kde zústávala aktivní velká část Hawelkovy rodiny, se vrátil ke střelbě také Miroslav Krystyník a Hana Bulová. Zpočátku se zúčastňovali soutěží sami, později se objevil talent mezi mládeží Jan Dočkal. Pravidelným tréninkem, vybaveni novou technikou a literaturou se dokázali všichni tři dostat až do reprezentace České republiky. M. Krystyník v kategorii SH1, H. Bulová, nyní Krystyníková, za "C" ženy a J. Dočkal od r. 2009 za "A" junioři. V posledních letech se kromě jiných soutěží pravidelně účastní Českého poháru a Mistrovství ČR v disciplinách vzduchových i kulových.

V současné době má klub k dispozici stále venkovní střelnici pro kulové discipliny, která je naštěstí jen dva kilometry od města a po letech stěhování a provizoria i prostor pro trénink ze vzduchových zbraní. Ten jim v r. 2003 poskytlo město Meziboří v prostorách úřadu, kde sice není pro malý počet míst možnost pořádat závody, ale zato je k dispozici celý rok každý den pro trénink. Několik závodů ročně se tak koná jen v kulových disciplinách (sportovní malorážka, sportovní pistole). Kromě již tradiční otevřené ceny Meziboří na konci prázdnin i několik kol okresní ligy ve střelbě na pevný terč z malorážné pistole.

V létě 2008 se podařilo získat finance na rekonstrukci zdevastovaných rámů otočného zařízení pro druhou část discipliny SP 30+30. Její dokončení tak umožní kvalitní trénink pistolářům, kteří pak jsou lépe připraveni na důležité závody (v této disciplině má závodník čas na výstřel tři vteřiny, a tak trénink na stojící terč je nesrovnatelně méně kvalitní, než na otočný). Nejen tyto práce jsou bohužel finančně závislé na dotacích města a sponzorských darech. Nemalou měrou se na fungování klubu podílí i otec Jana Dočkala, který v tuto dobu sponzoruje webové stránky klubu.

Hana Krystyníková

Naši střelci se mohou pochlubit řadou pěkných sportovních úspěchů. V průběhu let SSK Meziboří vychoval několik mistrů republiky v jejich kategoriích. Pravidelně se zúčastňujeme oblastních, krajských a republikových soutěží ve střelbě ze vzduchové pistole.

Nedaleko od města, v bývalém kamenolomu východně od silnice spojující Litvínov s Mezibořím, vybudovali členové stálou venkovní sportovní a výcvikovou střelnici pro krátké zbraně, malorážky a předovky (střelnice kategorie A, třídy 1, skupiny K) s devíti střeleckými boxy. Na této střelnici nejen trénují, ale též pořádají střelecké soutěže.

Dalším tréninkovým prostorem, zapůjčeným laskavou péčí města Meziboří, je suterén budovy městského úřadu, který je ideální pro celoroční trénink sportovní střelby za jakéhokoliv počasí.

31. 3. 2016, 4. 4. 2016

Speciál byl vydán k 45. výročí 1. mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní, které proběhlo 14. - 20. 3. 1971 v Meziboří.

Aktualizace 4. 4. 2016: doplněny výsledky z oficiálního Bulletinu 1. ME a porovnání dobových a současných pohledů na město.

30. 7. 2019 vydána reedice s responzivním designem, takže je speciál dobře shlédnutelný i na chytrých telefonech.
Karel Šístek, webmaster

Přinášíme krátký fotografický průřez historií a současností střelnice Dubá

Střelnice Dubá (pdf)

3.9.2013

Televizní stanice ČT sport přinesla 28.8.2013 v měsíčníku Paralympijský magazín několikamninutovou reportáž z republikového šampionátu handicapovaných střelců v Olomouci, z kategorie VzPi SP30+30. Reportáž můžete shlédnout na následujícím odkazu (reportáž je v čase 7'22" - 10'37" záznamu):

Novinky

15. 9. 2023 - aktualizace obsahu

14. 9. 2020
Podzimní cena Kadaně
SP 30+30
Kadaň
(13. 9. 2020)
foto

20. 7. 2020,
aktualizováno 27. 7. 2020

Letní cena Kadaně
Služební pistole 5+20, SP 30+30
Kadaň
(18. 7. 2020)
foto

7. 3. 2020,
aktualizováno 19. 9. 2023 (doplněny výsledky)

Chomutovská vzd. extraliga 2019/2020, 7.ročník, finále
VzPi 40, VzPi 60
Chomutov
(7. 3. 2020)
foto

27. 7. 2019 spuštěna NOVÁ VERZE WEBU s responzivním designem. Původní verze není od 1. 1. 2020 již aktualizována, všechna starší data jsou k dispozici i na novém webu.